علامه طباطبایی
شنبه - 2020 ژوئن 06 - 15 شوال 1441 - 17 خرداد 1399
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253114
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1397 14:17
تعداد بازدید : 1844

خاطره جالب عبد الله انوار از علامه طباطبایی

عبد الله انوار نسخه شناس و پژوهشگر تاریخ تهران است که عمر طولانی خود را صرف تحقیق و پژوهش کرده است. در در گفت و گویی که با خبرگزاری فارس انجام داده است درباره علامه طباطبایی به نقل خاطره ایی پرداخته است که در ذیل می آید.

عبدالله انوار نسخهشناس و پژوهشگر تاریخ تهران است که عمر طولانی خود را صرف تحقیق و پژوهش کرده است. تنها زندگی میکند  

من با علامه طباطبايي هم ارتباطات زيادي داشتم. علامه به من علاقه داشت. او مرد رياضت کشيدهاي بود و همه کتابهاي اسفار را خوانده بود. زماني که به حوزه علميه رفت کلاس فلسفهاش بسيار رونق داشت. خاطرهاي جالب از علامه دارم. خاطرم است که روزي علامه در انجمن حکمت و فلسفه امروز که آن زمان نام ديگري داشت، حضور يافت. او پنج شنبهها غروب بدانجا ميرفت و من هم آن زمان به آنجا ميرفتم.

خاطرم است که دو دختر آمريکايي به انجمن آمدند که از دانشگاه کلمبيا مافوق ليسانس گرفته بودند و چند بحث درباره معقولات داشتند. آنها وقتي علامه را ديدند در زمينه معقولات خواستند چند سوال از علامه بپرسند، اما لباس بدون آستين داشتند. من هم آنجا نقش مترجم را داشتم.

من به دخترها گفتم که علامه يک قديس است و شما چرا با اين پوشش اينجا آمديد که علامه به من گفت کاري با آنها نداشته باش. اجازه بده سوالاتشان را بپرسند.


منبع: خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12