علامه طباطبایی
يکشنبه - 2020 آگوست 09 - 20 ذيحجه 1441 - 19 مرداد 1399
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 249623
تاریخ انتشار : 22 آبان 1397 11:51
تعداد بازدید : 1418

همایش ملی «اندیشه های فلسفی و کلامی علامه طباطبائی (ره)»

همایش ملی «اندیشه های فلسفی و کلامی علامه طباطبائی(ره)» در محورهای چهارگانه فلسفه اسلامی، کلام، منطق و تفسیر آبان ۹۸ برگزار می شود.

محورهای این همایش عبارت از فلسفه اسلامی، کلام، منطق و تفسیر است. محورهای فرعی این همایش نیز مشتمل بر آراء فلسفی علامه طباطبایی(ره)، ابداعات فلسفی و عرفانی علامه طباطبائی(ره)، بررسی تطبیقی دیدگاه فلسفی علامه طباطبایی(ره) با دیگر فیلسوفان و نقدهای علامه بر مکاتب مختلف فکری در محور فلسفه، آراء کلامی علامه طباطبایی(ره)، نوآوری های کلامی علامه طباطبایی و بررسی تطبیقی دیدگاه کلامی علامه با دیگر فیلسوفان در  محور کلام، منطق قدیم و اندیشه های فلسفی و کلامی علامه طباطبایی در المیزان نیز از محورهای فرعی این همایش هستند. 

مهلت ارسال متن کامل مقالات یکم تیرماه سال ۹۸ و تاریخ برگزاری ۲۹ آبان سال ۹۸ است. به همه پژوهشگران می رساند پس از ثبت مقاله خود باید با مراجعه به کنترل پنل خود برای هر مقاله دو فایل به شرح زیر ارسال کنند: فایل چکیده مقاله در فرمت word و اصل مقاله در فرمت  word. تنها هنگامی که هر دو فایل بالا ارسال شد وضعیت مقاله شما به حالت «دریافت مقاله» تغییر می کند و جهت ارسال برای داوری آماده می شود. عدم ارسال هر کدام از فایل های اعلام شده تا مهلت مقرر باعث عدم ورود مقاله به مرحله داوری می شود. 

سایت همایش به نشانی  conf.birjand.ac.ir/tabatabai  و تلفن تماس دبیرخانه ۰۵۶۳۲۲۰۲۲۰۳ داخلی ۵۲۵و۶۲۴ است.

دبیرخانه در بیرجند، انتهای بلوار دانشگاه، پردیس شوکت آباد، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، گروه فلسفه و کلام اسلامی واقع است و محل برگزاری هم بیرجند، دانشگاه بیرجند خواهد بود. 
 ۱۳ آبان ۹۷ نخستین نشست هماهنگی همایش با حضور اعضای گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه بیرجند و دبیر علمی و اجرایی برگزار شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12