علامه طباطبایی
يکشنبه - 2020 آگوست 09 - 20 ذيحجه 1441 - 19 مرداد 1399
ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 249617
تاریخ انتشار : 22 آبان 1397 11:18
تعداد بازدید : 1458

ویژه برنامه‎ های مجمع عالی حکمت اسلامی در سالروز درگذشت علامه طباطبایی

به همت مجمع عالی حکمت اسلامی ویژه برنامه های بزرگداشت علامه سید محمدحسین طباطبایی از 20 آبان در قم آغاز می شود.

به گزارش پرتال علامه طباطبایی از خبرگزاری مهر، به همت مجمع عالی حکمت اسلامی ویژه برنامه های بزرگداشت علامه سید محمدحسین طباطبایی از 20 آبان در قم آغاز می شود.

 در روز ۲۳ آبان،  گروه علمی فلسفه با موضوع نظرات و سیر فلسفی علامه طباطبایی و گروه فلسفه با موضوع سیاسی نسبت سنجی دو رساله ولایی علامه طباطبایی با سخنرانی حجت الاسلام داود مهدوی زادگان، ۲۶ آبان گروه علمی معرفت شناسی با موضوع مقصود از لوازم عامّه در برهان های اِنّی از نظر علامه طباطبایی برپا می شود.

۲۷ آبان گروه فلسفه اخلاق با موضوع بررسی تطبیقی نظریه الزام اخلاقی در اندیشه علامه و آیت الله محمدتقی مصباح یزدی ، ۲۹ آبان با گروه علمی فلسفه دین و با موضوع ماهیت معجزه از منظر علامه طباطبایی و در همان روز گروه علمی عرفان با موضوع اعیان ثابته از منظر علامه طباطبایی برنامه خواهند داشت.

همچنین از سوی مجمع عالی حکمت اسلامی برنامه های بزرگداشت علامه طباطبایی در روز پنج شنبه ۲۴ آبان در مشهد مقدس با موضوع حکمت و سیاست در اندیشه علامه طباطبایی با سخنرانی حجج اسلام احمد واعظی، نجف لک زایی، علیرضا صدرا و مرتضی یوسفی راد و چهارشنبه ۳۰ آبان با موضوع نوآوری های علامه طباطبایی در باب حرکت با سخنرانی عباس جوارشکیان برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

درباره علامه محمد حسین طباطبایی

علامه طباطبائی، فیلسوف، عارف، مفسر قرآن، فقیه و اسلام شناس قرن بود. مظهر جامعیت، اوج اندیشه، بلندای معرفت، ستیغ صبر و شکیبایی و سینه سینای اسرار اولیای الهی بود. زمین را هرگز قرارگاه خود نپنداشت؛ چشم به صدره المنتهی داشت و سرانجام در بامدادی حرن انگیز چهره از شیفتگان و مریدان خود مستور ساخت و آنان را که از شهد کلام و نسیم نگاه و فیض حضورش سرمست بودند در حسرتی ابدی باقی گذارد.
allameh@allametabatabaei.ir
021-81202451
تهران، بلوار کشاورز، خیابان شهید نادری، نبش حجت دوست، پلاک 12